سلامتی, کودک, محصولات, نوزاد

پستانک های بهداشتی و استاندارد کمرو

پزشکان همیشه به تغذیه نوزادان با شیر مادر توصیه کرده‌اند، اما برخی از مادران به دلایلی، در کنار شیر مادر، از شیشه شیر و پستانک هم به عنوان کمکی برای فرزندان خود استفاده می‌کنند.

طبق بررسی‌های صورت گرفته، بین 75 تا 85 درصد کودکان در کشورهای غربی از پستانک استفاده می‌کنند. عادت به مکیدن انگشت یا پستانک به طور طبیعی به کاهش استرس نوزادان کمک می‌کند. نوزادان از آنجا که راهکار دیگری برای آرام کردن خود ندارند، به مکیدن انگشت یا پستانک متوسل می‌شوند. این مساله تا پیش از زمانی که نوزاد دندان درنیاورده مشکلی ایجاد نمی‌کند.

به طور کلی، پزشکان بر سر استفاده از پستانک نظرات مختلفی دارند، به طوری که برخی کاملا مخالف آن هستند و برخی دیگر معتقدند که استفاده متعادل از پستانک مشکلی ایجاد نمی‌کند. پستانک برای کودکانی که بی‌قراری می‌کنند و به سختی آرام می‌شوند مناسب است. با وجود این که استفاده از پستانک می‌تواند نوزاد را آرام کند، اما هرگز نمی‌تواند جایگزینی برای تغذیه  به شمار رود. کودک که بزرگ‌تر می‌شود، والدین باید به مرور پستانک را از فرزند خود دور کنند.

رعایت بهداشت پستانک

والدین باید توجه داشته باشند که پستانک‌های نوزادان را بشویند یا در داخل آب جوش قرار دهید تا ضدعفونی شود. به عنوان مثال، برای یک نوزاد 6 ماهه باید هر روز پستانک را با آب گرم و صابون بشویید. به کودک یاد دهید که هرگز از پستانک همبازی خود استفاده نکند. از نگهداری پستانک داخل درهای پلاستیکی خودداری کنید زیرا بر اثر رطوبتی که دارد ممکن است باعث رشد قارچ شود.
هر از گاهی باید ظاهر پستانک را بررسی کرد. این وسیله به دلیل پلاستیکی بودن ممکن است پاره و سوراخ شود یا حتی تغییر رنگ در آن مشاهده شود و تغییر شکل دهد. رشد دندان‌ها و همزمان جویدن می‌تواند باعث پاره شدن پستانک شود.

از پستانک‌های شیرین هم استفاده نکنید، زیرا حاوی موادی هستند که پوسیدگی دندان‌ها را پیش از سه سالگی به دنبال دارد. عده‌ای بر این باورند که بین شش تا ده ماهگی بهترین زمان استفاده از پستانک است، اما  با راه افتادن کودک ،سعی شود پستانک بدون زنجیر از کودک گرفته شود، زیرا با زمین افتادن و در نتیجه آلودگی آن ، بیمار کودک می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *