مادر

چطور صاحب دختر شویم؟!

شما تنها نیستند. بسیاری از والدین، قبل از آمدن فرزندشان، با آرزوی دختردار یا پسردار شدن، برای جنینی که در دل مادر خانه کرده لباسی از یک رنگ خاص می‌خرند یا با توجه به این رویا، نامی را برای کودک نیامده انتخاب می‌کنند. برخی از بررسی‌ها نشان می‌دهد 90 درصد والدین، حتی اگر تعصبی در مورد جنسیت فرزندشان نداشته باشند، لااقل ترجیحی در این مورد دارند و در رویای والد شدنشان، کودکی از یک جنس خاص پرسه می‌زند.
پژوهشگران هنوز نتیجه دقیقی در مورد عوامل تاثیرگذار بر جنسیت جنین را اثبات نکرده‌اند، اما تجربه مادران و باورهای مادربزرگ‌ها و ماماها، حاکی از این است که گرچه اسپرم‌های پدر جنسیت جنین را تعیین می‌کند، اما تلاش‌های مادر می‌تواند احتمال تولد نوزادی از جنسیت دلخواه والدین را بالا ببرد. اگر شما هم یکی از مادرانی هستید که از سال‌ها قبل، چند لباس دخترانه را در خانه انبار کرده‌اید و همیشه در آرزوی صدا کردن فرزندتان با نامی دخترانه بوده‌اید این مطلب را بخوانید. شاید این ادعاها، حاصل پژوهش‌های دانشگاهی نباشد، اما به باور خیلی از دختردارها، احتمال رسیدن شما به آرزوی دختردار شدن‌تان را بالا می‌برد.
قدم اول
روز شروع قاعدگی‌تان را در تقویم مشخص کنید و طول دوره قاعدگی را هم به خاطر بسپارید. از آخرین روز قاعدگی قبلی، تا اولین روز قاعدگی فعلی‌تان چه مدتی گذشته؟ تلاش برای باردار شدن در نیمه این زمان، شانس دختردار شدنتان را افزایش می‌دهد.
قدم دوم
اگر دوست دارید دختردار شوید، باید از قلیایی شدن محیط واژنتان جلوگیری کنید. اگر در طول رابطه جنسی، ارگاسم را تجربه کنید، محیط واژنتان قلیایی می‌شود و احتمال صاحب فرزند پسر شدنتان بالا می‌رود.
قدم سوم
رژیم غذایی مادر، نه تنها بر وضعیت تخمک‌های او تاثیر می‌گذارد، بلکه بر فضایی که اسپرم از آن عبور می‌‎کند هم تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل، توصیه می‎‌شود مادران دختر دوست، در ماه‌های قبل از بارداری، با دقت مراقب خورد و خوراکشان باشند. مصرف سبزیجات تازه و سبز، شیرینی و ماهی، احتمال دخترار شدنتان را بالا می‌برد. مصرف غذاهای حاوی کلسیم مثل شیر، ماست و پنیر و کمک گرفتن از خوراکی‌های حاوی منیزیم مثل شکلات‌های کاکائویی، اسفناج و بادام می‌تواند شما را به خواسته‌تان برساند. گذشته از این، توصیه می‌شود که در این مدت، از مصرف خوراکی‌‎هایی که سدیم و پتاسیم زیادی دارند پرهیز کنید.
قدم چهارم
دو یا سه روز قبل از تخمک‌گذاری، رابطه جنسی برقرار کنید. سرعت متفاوت کروموزوم‌‎های x و y در حرکت کردن و رسیدن به تخمک‌ها، بر جنسیت فرزندتان تاثیر می‌گذارد و اگر در این دوره رابطه جنسی برقرار کنید، احتمال رسیدن کروموزم لازم برای دختردار شدنتان به تخم‌های شما بیشتر می‌شود.
قدم آخر
قبل از لقاح، واژن خود را با ترکیب آب و سرکه بشویید تا احتمال اسیدی شدن محیط آن بیشتر شود. این روش، گرچه احتمال جذب کرومزوم ایکس را 100 درصد نمی‌کند، اما تا اندازه‌ای شانس شما برای صاحب فرزند دختر شدن را بالا می‌برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *