سلامتی, کودک, نوجوان

هوش بالا و نمره‌های بهتر با مصرف مواد غذایی اُرگانیک

هوشیاری، دقت و تمرکز بچه‌ها از مهم‌ترین دغدغه‌های پدر و مادر‌ها است که با تغذیه ارتباط مستقیم دارد. بنابر‌این آنها همیشه تلاش می‌کنند بهترین مواد غذایی و خوراکی را برای فرزندانشان تهیه کنند. در حالی که در بسیاری از همین مواد غذایی،‌ میوه‌ها و سبزیجات دارای مقدار زیادی مواد شیمیایی مانند سم‌ها، کود‌ها و آفت‌کش‌ها هستند. به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از محصولات اُرگانیک استفاده کنید تا سلامت ذهن و تمرکز حواس کودک‌تان همیشه در سطح بالا قرار داشته باشد.

تاثیر محصولات اُرگانیک بر سطح هوش کودک

تغذیه سالم و اُرگانیک باعث می‌شود دانش‌آموزان قبل از حضور در مدرسه انرژی کافی داشته باشند، خلاقیت بهتری در کار‌هایشان به خرج دهند، هوشیار‌تر باشند و در طول روز هم پُر انرژی بمانند. به دلیل اینکه انواع افزودنی‌ها و مواد شیمیایی شامل هورمون‌ها و مواد نگه‌دارنده در محصولات اُرگانیک وجود ندارد، دانش‌آموزان شاداب و پُر انرژی هستند و آرامش ذهنی دارند.

هچنین مواد اُرگانیک برای بدن و به‌ویژه رشد مغزی کودکان بسیار مفید هستند چون هیچ سم و آفت‌کُشی در آنها وجود ندارد و بر روی سیستم عصبی کودکان تأثیر منفی نمی‌گذارد. این بچه‌ها در امتحانات خود، کمتر بی‌دقتی می‌کنند و قدرت یادگیری بیشتری هم در کلاس درس خواهند داشت. حالا که در فصل امتحانات هم هستیم، اگر می‌خواهید فرزندانتان دانش‌آموزان بهتری باشند و نمره‌های درخشانی کسب کنند، به آنها غذای اُرگانیک بدهید.

تاثیر مواد شیمیایی بر مغز کودک

در تحقیقات جدید ثابت شده است مواد شیمیایی به کار رفته در آفت‌کش‌ها، سموم و کود‌های شیمیایی پس از وارد شدن به خون از سد خونی- مغزی می‌گذرند، وارد مغز می‌شوند و آسیب‌های عصبی و نورولوژیک ایجاد می‌کنند. بنابر‌این اگر در کودکی یا در دوره جنینی چنین اتفاقی بیفتد، تاثیرات منفی بسیاری بر سیستم عصبی کودک می‌گذارد چون مغز بچه‌ها در سنین پایین بسیار آسیب‌پذیر است. حتی ممکن است این مواد شیمیایی تاثیرات جبران‌ناپذیری بر مغز کودک بگذارند و او را تا پایان عمر درگیر کنند.

ارتباط مستقیم شموم شیمیایی با ابتلا به اوتیسم

رئیس فدراسیون جهانی جنبش کشاورزی اُرگانیک در نهمین نمایشگاه محصولات اُرگانیک که این روز‌ها در حال برگزاری است، درباره ارتباط مواد شیمیایی با ابتلا به اوتیسم این‌گونه گفته است: افزایش میزان ابتلای کودکان به اوتیسم و ارتباط آن با یک علف‌کُش معروف که در تولید محصولات دستکاری شده از لحاظ ژنتیکی، به ویژه ذرت و سویا استفاده می‌شود، به خوبی آثار مخرب سموم و آفت‌کُش‌ها را بر سلامت کودکان نشان می‌دهد.

کاهش سطح هوشی نتیجه استفاده از مواد شیمیایی در غذا‌ها

بدن بزرگسالان توانایی تجزیه بسیاری از سموم، آفت‌کش‌ها و کود‌های شیمیایی را دارد و در مقایسه با بچه‌ها، این مواد تاثیر کمتری بر بدن آنها دارند. اما این مواد شیمیایی حتی به اندازه کم نیز برای کودکان بسیار خطرناک است و پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد که حتی مقدار کم سموم شیمیایی و حشره‌کش‌ها هم باعث کاهش سطح هوش کودکان می‌شوند. استفاده از نوع خاصی از آفت‌کُش‌ها هم باعث طح کاهش توجه در کودکان و ابتلای آنها به بیماری ADHD می‌شوند. جالب است بدانید این بیماری در بین کودکان پسر بیشتر دیده می‌شود و مادران این بچه‌ها هم تحت تأثیر این مواد شیمیایی قرار گرفته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *