مادر

ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز زنان

بسیاری از مردم ویتامین های کافی را از طریق خوردن یک رژیم سالم و متنوع دریافت می کنند. با این حال، زنان نیازهای تغذیه ای سبک تری نسبت به مردان دارند و این نیازها می توانند در مراحل مختلف زندگی یک زن تغییر کنند.

نیازهای تغذیه ای اشخاص متفاوت است. با این حال، برخی از ویتامین ها و مواد معدنی وجود دارد که توصیه می شود اکثر خانم ها استفاده کنند.

ید: ید برای رشد سالم مغز کودک در دوران بارداری حیاتی است.

فولات: اسید فولیک برای سالیان متمادی برای زنان قابل استفاده است زیرا باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های زودرس می شود،. فولات همچنین باعث ایجاد گلبول های قرمز و کمک به هضم پروتئین می شود.

آهن: زنان مسن در معرض خطر ابتلا به کمبود آهن هستند. آهن سبب تولید انرژی، التیام زخم ها، بالا بردن عملکرد ایمنی و تشکیل سلول های قرمز خون می شود.

کلسیم و ویتامین D: زنان در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند. کلسیم و ویتامین D برای سلامت استخوان ها ضروری هستند و به حفظ توده عضلانی کمک می کنند.

ویتامین B-6، B-12: ویتامین B-6 برای سلامتی ایمنی ضروری است. ویتامین B-6، B-12 موجب تولید گلبول قرمز، تولید انرژی، متابولیسم پروتئین، توسعه شناختی و بهبود عملکرد سیستم عصبی می شود.

ویتامین ها: زنان بر اساس میزان فعالیتشان، شرایط پزشکی یا انتخاب شیوه زندگی، نیازهای غذایی خاص خود را دارند. زنان ورزشکارو کسانی که مشاغل نظامی فعال دارند، عموما نیاز به مصرف بیشتر مواد مغذی دارند تا سالم بمانند.
رژیم غذایی و تغذیه برای بارداری و تغذیه با شیر مادر نیز اهمیت خاص خود را دارد. به طور کلی، زنان باردار و یا شیرده ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارند.

منبع: www.medicalnewstoday.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *