مادر

اگر می‌خواهید پسردار شوید…

اگرآرزوی پسردار شدن را در سر دارید، خواندن ادامه این سطرها را توصیه می‌کنیم. گرچه نکات طرح شده، نمی‌توانند پسردار شدن شما را تضمین کنند، اما لااقل تا اندازه‌ای امید به این اتفاق را افزایش می‌دهند. این امیدواری، حاصل تجربیات مادران در طول سالیان است و شاید با عمل کردن به روش‌هایی که مادران پسردار مطرح کرده‌اند، شما هم بتوانید به رویایتان دست‌یابید.

به موقع شروع کنید
کیت تخمک‌گذاری یکی از ابزارهایی است که برای تعیین جنسیت فرزندتان به آن نیاز دارید. اگر آرزوی پسردار شدن دارید، باید تا آنجا که می‌توانید زمان برقراری رابطه زناشویی‌تان را به زمان تخمک‌گذاری نزدیک‌تر کنید و عمل جنسی را تنها تا 24 ساعت قبل از تخمک‌گذاری انجام دهید. پس با کمک یک کیت، زمان تخمک‌گذاری‌تان را تخمین بزنید و خودتان را چند قدم به آرزویتان نزدیک‌تر کنید.
مثل یک مرد غذا بخورید
از آنجا که اسپرم‌های y که مسئولیت پسردار کردنتان را برعهده دارند، محیط قلیایی را به محیط اسیدی ترجیح می‌دهند، بهتر است غذاهایی را تا زمان باردار شدن میل کنید که محیطی قلیایی را برای خانه کردن اسپرم‌ها فراهم می‌کنند. مصرف گوشت قرمز و غذاهای شور، می‌توانند چنین فرصتی را برایتان فراهم کنند و مصرف کافئین قبل از انجام رابطه جنسی هم می‌تواند احتمال به دنیا آمدن نوزاد پسر را بیشتر کند.
محیط را قلیایی کنید
یکی دیگر از راه‌های قلیایی کردن این محیط، رسیدن به ارگاسم است. اگر در طول برقراری رابطه زناشویی، ارگاسم را تجربه کنید، احتمال اینکه صاحب پسر شوید بیشتر می‎شود. در برخی از منابع هم توصیه شده که برای صاحب پسر شدن، زن قبل از مرد به ارگاسم برسد.

دوش آب گرم نگیرید
اسپرم‌های Y از حرارت فراری هستند. پس این رابطه را در محیطی خنک برقرار کنید و از گرفتن دوش آب گرم یا خوابیدن در وان آب گرم بعد از انجام عمل جنسی هم خودداری کنید. گذشته از این فراموش نکنید که یکی دیگر از راه‌های زنده نگه‌داشتن این دسته از اسپرم‌ها، خنک نگهداشتن بیضه آقایان است. پوشیدن شورت‌های باکسر، برخلاف شورت‌های چسبنده به بدن، می‌توانند شرایط مطلوبی را برای زنده نگه‌داشتن اسپرم‌های پسر‌ساز فراهم کنند.
در موقعیت مناسب قرار بگیرید
موقعیتی که رابطه زناشویی را در آن برقرار می‌کنید هم بر جنسیت فرزندتان تاثیر می‌گذارد. برخی توصیه می‌کنند که برای نفوذ بهتر اسپرم‌ها به تخمک‌ها، مرد در موقعیت ایستاده یا سوار بر پشت زن (سگی) قرار بگیرد و با بیشترین میزان دخول، رابطه زناشویی برقرار شود.
شب‌زنده‌داری کنید
هنوز دلیل واضحی برای این موضوع بیان نشده، اما برخی می‌گویند برقراری رابطه زناشویی در شب، احتمال پسردار شدن را افزایش می‎‌دهد. پس اگر پسر دوست هستید، فکر رابطه زناشویی در روز را لااقل برای مدتی از سرتان بیرون کنید.
نگذارید ماه کامل شود
حتی موقعیت ماه نسبت به خورشید هم بر شانس شما در صاحب پسر شدن تاثیر می‌گذارد. برخی معتقدند برای پسردار شدن، از برقراری رابطه زناشویی در زمانی که ماه کامل است یا ماه نو در آسمان است، خودداری کنید. گفته شده که وقتی ماه شبیه یک نیم دایره است، شما چند قدم به آرزوی پسردار شدنتان نزدیک‌تر هستید.
پتاسیم بخورید
مصرف خوراکی‌های حاوی پتاسیم نیز در افزایش احتمال پسرزایی نقش دارند. اگر در این ماه‌های انتظار، بیشتر از قبل موز، بروکلی، سیب‌زمینی و اسفناج بخورید، احتمالا صاحب فرزند پسر می‌‎شوید. البته برخی از منابع می‌گویند که مصرف مرتب خوراکی‌هایی مثل نان، آووکادو، بادام، گندم و گیلاس هم در افزایش این احتمال نقش دارند.
با پسردارها ازدواج کنید
گرچه عوامل گفته شده تا اندازه‌ای بر شانس شما در این زمینه تاثیر می‌گذارند، اما واقعیت این است که وضعیت بدنی مرد و ژن‌هایش، بیش از هرچیزی بر احتمال تولد نوزاد پسر یا دختر تاثیرگذار است. برخی از مردها، توان تولید اسپرم‌های y قدرتمندتری را دارند و به همین دلیل حتی اگر همسرشان برای میزبان اسپرم X شدن نقشه بکشد، نمی‌تواند به نتیجه دلخواه خود برسد. پس انگار راه دیگری پیش رویتان نیست. اگر روش‌های گفته شده در دوره‌های قبلی بارداری‌تان بی‌اثر بوده است، بعید نیست که وضعیت جسمانی همسرتان، تعیین کننده جنسیت فرزندان شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *