مادر

آیا خاکشیر باعث سقط جنین می شود؟

علیرضا یارقلی متخصص طب ایرانی درباره مصرف خودسرانه دمنوش‌ها  گفت: « دمنوش‌هایی که اثرات دارویی دارند باید تحت نظر پزشک مصرف شود، اندازه این داروها می‌تواند بین یک تا چهار درجه‌بندی شود و همچنین میزان استفاده از دمنوش‌ها و مدت زمان استفاده از آنها خیلی مهم است.»
یارقلی در ادامه به فارس گفت:« در طب ایرانی مواد غذایی به چهار دسته غذا، غذای دارویی، دارو غذایی و دارو تقسیم‌بندی می‌شوند و باید توجه کنیم که مصرف داروها در بدن باعث ایجاد تغییراتی می‌شود. مواد موجود در دمنوش‌ها بسیار حائز اهمیت هستند به طور مثال دمنوش به اثرات غذایی داشته اما دمنوش گزنه اثرات دارویی از خود نشان می‌دهد.»

خاکشیر و سقط جنین

این متخصص متخصص طب ایرانی درباره مصرف خاکشیر در دوران بارداری گفت:« مصرف بیش از حد خاکشیر در مدت زمان طولانی می‌تواند باعث سقط جنین شود همچنین مصرف خودسرانه و بیش از حد زردچوبه برای بیمارانی که از داروی وارفارین استفاده می‌کنند می‌تواند مضر واقع شود و باعث رقیق شدن خون و خونریزی بدن فرد شود. مصرف دمنوش‌هایی به عنوان داروی یک تا ۲ بار عوارض زیادی برای فرد در پی نخواهد داشت. اما استفاده از دمنوش‌ها به مقدار زیاد  حتماً باید تحت نظر پزشک انجام شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *