Saturday, October 21, 2017
ثبت نام
با ترس کودکان چه باید کرد؟ مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط کمرو   
شنبه ، 11 شهریور 1396 ، 11:49

 

گفتگو با عاطفه کیانی نژاد، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در اینباره را در ادامه می خوانید :

وی در ابتدا گفت : برای برخورد با ترس های کودک هرگز احساسات و ترس در آن را بی ارزش نشمارید و هیچ گاه به خاطر ترسیدنش او را تحقیر نکنید و بدانید که بی توجهی به چیزهایی که او را می ترساند کمکی به حل مشکل نمی کند و از او بخواهید علت ترسش را بگوید و درباره آن با او صحبت کنید، این راه در صورتی که ترس کودک ناشی از وقوع یک اتفاق تحریک کننده باشد، بسیار مفید است.

این کارشناس ارشد روانشناسی بالینی ادامه داد : بیش از حد لزوم از او مواظبت نکنید و اجازه بدهید او خودش از چیزهایی که می ترسد دوری کند و کودک را هیچ وقت به انجام دادن کارهایی که از آن واهمه دارد وادار نکنید و بیش از حد عکس العمل نشان ندهید زیـرا توجه زیاد شما باعث تقویت ترس در کودک می شود.

کیانی نژاد خاطرنشان کرد : به کودک دلداری دهید تا یاد بگیرد بر ترسش مسلط گردد. برایمثال اگر او از رفتن به یک مدرسه جدید

می ترسد، باید با او همدردی کنید و برایش توضیح دهید. به عنوان مثال بگویید : "من می دانم که از رفتن به این مدرسه هراس داری و شاید از این که دوستان جدیدی پیدا می کنی نگران هستی؛ ولی من فکر می کنم در آن لحظه احساس خیلی بهتری خواهی داشت. " و به طور کلی با کودک در مورد چیزهایی که او را می ترساند گفتگو کنید. وی در ادامه به راه حل مفید دیگربرای برخورد با ترس کودک اشاره کرد و عنوان کرد : راه حل مفید دیگربرای برخورد با ترس کودک این است که شما برایش نقش بازی کنید که چه طور با موضوع مورد ترسش رو به رو شود و خودش را معرفی کند ویادش بیاورید که قبلا هم در یک زمانی از چیزی می ترسیده و بعد از مدتی ترسش ریخته و دیگر از آن نمی ترسد.

کیانی نژاد در پایان گفت : به کودک برای مقابله با ترس قوت قلب بدهید و به او کمک کنید تا با ترس روبه رو شود. در ضمن در یک دوره طولانی، صلاح نیست دائم به او یاد بدهید که از هر چیزی که می ترسد ،دوری کند.

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 11 شهریور 1396 ، 11:53
 

محصولات کمرو ... برای یک عمر

QR

با کمرو همراه شو

کانال تلگرامی خانواده کمرو


صفحه کمرو در اینستاگرام
مطالب علمی و اخبار این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست
کلیه حقوق سایت برای شرکت نوید بهداشت ارس محفوظ است . استفاده غیر تجاری مطلب همراه با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد