Saturday, October 21, 2017
ثبت نام
Home  >  مطالب مفید  >  سلامت خانواده  >  نوزاد  >  فقط ۳۵ درصد کودکان ایرانی شیر مادر می خورند
فقط ۳۵ درصد کودکان ایرانی شیر مادر می خورند مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط کمرو   
چهارشنبه ، 18 آذر 1394 ، 07:18

رئیس انجمن علمی تغذیه با شیر مادر:

فقط ۳۵ درصد کودکان ایرانی شیر مادر می خورند

رئیس انجمن علمی تغذیه با شیر مادر اظهار کرد: به دلیل وجود ضد میکروب و اسیدآمینه ها در شیر مادر، کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند، از ۸ درصد ضریب هوشی بالاتری نسبت به شیر خشک خورها برخوردارند.

دکتر فرید ایمانزاده در نشست خبری یازدهمین کنگره اورژانس و بیماری های شایع طب کودکان، با بیان اینکه فشار خون در کودکان به دلیل استفاده زیاد از سدیم نگران کننده است، گفت: به دلیل مصرف فست فود ها و خوراکی های شور، احتمال ابتلا به فشار خون در کودکان افزود شده است.

دبیر علمی یازدهمین کنگره اورژانس و بیماری های شایع طب کودکان، اختلال عملکرد فعالیت کلیه، کبد و التهاب در عروق، بیماری های غدد، استرس شدید و عفونت های ارولوژیک را از دلایل ابتلا به فشار خون عنوان کرد.

 

رئیس بیمارستان مفید با اعلام اینکه تنها ۳۵ درصد نوزادان با شیر مادر تغذیه می کنند، تصریح کرد: به دلیل وجود ضد میکروب و اسیدآمینه ها در شیر مادر کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند ۸ درصد بیش از شیرخشک خورها ضریب هوشی بالاتری برخوردارند.

وی ادامه داد: کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنن بدنشان سوخت و ساز بیشتری دارد و نسبت به دیگر افراد در وضعیت وزنی نرمال تری به سر می برند.

رئیس انجمن علمی تغذیه با شیر مادر در ایران، افزایش ارتباط عاطفی میان فرزند و والدین و کاهش بیماری های گوارشی و تنفسی را از دیگر مزایای شیر مادر برشمرد و تاکید کرد: کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند مرگ میرشان کمتر است.

 

ایمانزاده شیرخشک را یکی از عوامل افزایش احتمال ابتلا به فشار خون خواند و گفت: شیر خشک خورها چاق تر هستند چون غلظت سدیم و پروتئین دریافتی آنها بیشتر است.

 

وی اظهار کرد: باید به سمت ترویج تغذیه از شیر مادر پیش برویم، چراکه بدترین فرم های سینه برای شیردهی هم قابل درمان هستند و با مشاوره می توان به مادران نحوه شیردهی صحیح را آموزش داد.

آخرین بروز رسانی مطلب در پنجشنبه ، 15 بهمن 1394 ، 01:42
 

محصولات کمرو ... برای یک عمر

QR

با کمرو همراه شو

کانال تلگرامی خانواده کمرو


صفحه کمرو در اینستاگرام
مطالب علمی و اخبار این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست
کلیه حقوق سایت برای شرکت نوید بهداشت ارس محفوظ است . استفاده غیر تجاری مطلب همراه با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد